سوالات متداول مربوط به محصول کنترلر هوشمند موتورخانه

با استفاده از کنترلر هوشمند موتورخانه، دمای بویلر موتورخانهی شما بر پایهی پارامترهای مختلف از جمله دمای محیط، مصرف داخل ساختمان و … تعیین میشود و هرگز از یک دمای ثابت برای کنترل بویلرها و پمپها استفاده نخواهد شد. این مسئله به کاهش مصرف و تنظیم یک دمای آسایش شناور در ساختمان شما کمک خواهد کرد. 

خیر، هیچ تغییری در مدار لولهکشی انجام نشده و این دستگاه صرفاً به عنوان یک کلید فعال/ غیرفعال ساز تجهیزات موتورخانه‌ی شما عمل خواهد کرد. 

برای روشن و خاموش کردن و انجام هرگونه تنظیمات دیگر، شما نیاز دارید تا یک دستگاه کنترلر و یک مودم تهیه نموده و از راه دور اقدام به کنترل و پایش موتورخانه خود نمایید. علاوه بر این شما می‌توانید با تنظیم ساعات کاری، موتورخانه را در ساعات خاصی روشن یا خاموش نمایید. 

خیر، دستگاه کنترلر دارای سناریوهای مختلفی جهت کنترل بویلرها و پمپها در شرایط خرابی سنسورها میباشد. علاوه بر این، در صورت اتصال دستگاه به شبکهی اینترنت، هشدار خرابی از طریق پیامک و پنل کاربری به شما اعلام خواهد شد. 

بله، سامانه ابری fidarcloud به منظور کنترل بهینهی موتورخانههای زیرمجموعه‌ی یک سازمان طراحی شده و شما می‌توانید وضعیت موتورخانه‌های تحت مدیریت خود را با سطوح دسترسی مختلف و در قالب یک سامانه پایش و حتی کنترل کنید. 

میزان کاهش مصرف باتوجه به نوع ساختمان (خانگی یا اداری) به ترتیب از 20 تا 45 درصد بوده و علاوه بر کاهش مصرف، استهلاک تجهیزات موتورخانه نیاز با استفاده از این دستگاه کمتر خواهد شد. 

در صورت آشنایی با مدارات سادهی کنترلی تابلو برق و شناخت جزئی از محل کلکتورها میتوانید اقدام به نصب  دستگاه کنترلر نمایید. البته توصیه میشود در صورتیکه دسترسی به نمایندهی شرکت در شهرتان امکان‌پذیر باشد، نصب دستگاه را به نمایندگان مجاز شرکت سپرده و در غیر اینصورت حتما پس از مطالعه‌ی دفترچه‌ی راهنما، اقدام به نصب دستگاه نمایید. 

بله، دستگاه دارای حالت‌های زمستان و تابستان بوده و در فصل تابستان نیز دستگاه در حالت کنترل آبگرم مصرفی عمل خواهد کرد. 

خیر، در ساعات خاموشی فصل زمستان، زمانی که دمای محیط به کمتر از 4 درجه سانتیگراد برسد، دستگاه در حالت ضد یخ‌زدگی عمل نموده و با حداقل دما شروع به سیرکولاسیون آب در مدار گرمایشی خواهد کرد. 

در حالتی که بیش از یک بویلر یا پمپ در موتورخانه وجود داشته باشد دستگاه با استفاده از سناریوی شیفت‌بندی اقدام به کنترل تجهیزات نموده و فقط در مواقع ضروری از بیش از یک بویلر یا پمپ استفاده می‌کند. 

بله، با توجه به تنوع محصولات شما میتوانید علاوه بر مودم GSM، از دستگاه کنترلر با قابلیت اتصال مستقیم به شبکه استفاده نمایید که با استفاده از این دستگاه، علاوه بر شبکه‌ی داخلی، امکان راه‌اندازی سرور در دیتاسنتر سازمان شما نیز وجود خواهد داشت. 

خیر، شما به هیچ وجه نیاز به تهیه یا شارژ هیچ سیمکارتی نخواهید داشت و دستگاه به صورت خودکار به یکی از دو شبکه‌ی اپراتور فعال متصل خواهد شد. 

سوالات متداول مربوط به محصول دیتا لاگر

با استفاده از دیتالاگر fidaquire، شما میتوانید پارامترهای مختلفی از جمله دما، رطوبت، جریان ولتاژ و انواع پارامترهای استاندارد دیگر را در محیط‌های مختلف مثل اتاق‌های سرور، گلخانه‌ها، مرغداری‌ها، سردخانه‌ها، پست‌های برق، هواشناسی و … پایش نمایید. 

شما علاوه بر دستگاه اصلی نیازمند کارتهای data acquisition خواهید بود که باید بنا به کاربرد تهیه نموده و بر روی دستگاه نصب کنید. 

خیر، ثبت داده‌ها بر روی دستگاه بوده و نیازی به نصب حافظه نخواهید داشت. 

خیر، شما می‌توانید با استفاده از سوکت USB و منوی طراحی شده روی دستگاه، اقدام به استخراج داده نمایید. 

علاوه بر یک رلهی همه منظوره بر روی دستگاه، شما میتوانید برای کانال‌های مختلف، Alarm و Pre-Alarm تعریف نمایید و از وقوع خطاها به وسیلهی رله، پیامک و ایمیل (نیازمند اتصال به اینترنت) آگاه شوید. 

خیر، با استفاده از ماژول expansion شما میتوانید تا 5 کارت ورودی به دستگاه متصل نمایید، بدون اینکه نیاز به دستگاه جدیدی داشته باشید. 

بله، شما می‌توانید با استفاده از پورت شبکه یا RS-485 موجود بر روی دستگاه، انواع HMIهای مختلف را به دستگاه متصل نمایید. 

بله، با استفاده از کارت بی‌سیم، امکان جمع‌آوری داده به صورت بی‌سیم وجود دارد. 

در حالت اتصال اولیه، دستگاه دیتالاگر آیپی خود را از DHCP حاضر در شبکه دریافت خواهد کرد. در صورتیکه مایل به تنظیم آی‌پی خاصی روی دستگاه باشید، این امکان بر روی منوی دستگاه وجود دارد. 

در صورتیکه کارت ایزوله تهیه نموده‌اید می‌توانید از ورودی‌ها بدون استفاده از ایزولاتور خارجی استفاده نمایید. در غیر اینصورت توصیه می‌گردد حتماً از ایزولاتور خارجی استفاده نمایید.